Lekcja edukacyjna w świetlicy przeprowadzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 11.06.2024, 22:18

W dniu 9 kwietnia br. pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie byli obecni w świetlicy szkolnej. Przeprowadzili lekcję edukacyjną pt. "Higiena osobista to sprawa oczywista",w której świetliczaki uczestniczyły z wielkim zainteresowaniem.

Podczas spotkania omówiono zasady higieny osobistej ze szczególnym uwzględnieniem jak prawidłowo myć ręce. Dzieci wypowiadały się jak dbać o swoje zdrowie i jak zachować podstawowe zasady higieny w życiu codziennym. Dowiedziały się, że bakterie na ciele są niewidoczne gołym okiem, dlatego bardzo ważna jest higiena. Poza tym,tuż przed sezonem grzybowym dzieci dowiedziały się jak właściwie przygotować się do grzybobrania, co ze sobą zabrać, jakie grzyby zbierać ,gdzie się udać aby sprawdzić czy zebrane grzyby są na pewno jadalne.

Autor notatki: Katarzyna Mazurek