Szkolne wymiany roślin - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 22.12.2023, 10:40

Szkolne wymiany roślin

W ramach działań “W kontakcie z naturą” uczniowie naszej szkoły podejmują szereg działań społecznych zachęcających do wspólnej dbałości o przyrodę, swoje otoczenie i przebywanie na łonie natury.

W marcu i kwietniu aż siedemdziesięciu uczniów klas IV-VI zaangażowało się w akcję wymiany roślin doniczkowych. Wszystkie rośliny, które w domach okazały się zbędne już mają swoje miejsce do życia i są pod opieką klasy 7a i 5g. Obecnie zachęcamy do akcji wymiany sadzonek kwiatów i ziół ogrodowych, które ozdobią teren wokół szkoły i będzie można się też nimi wymienić. Akcję planujemy 11 i 12 maja w godzinach 8.00-10.00 na parterze szkoły.

Uczniów klas 8 zapraszamy do akcji “Artystyczny recycling”. W ramach prac dla chętnych zachęcamy do wykonania artystycznej doniczki z odpadów recyklingowych. Wszystkie prace zostaną ocenione.

Obie akcje w ramach projektu Erasmus+ koordynują nauczycielki biologii – pani Sylwia Golec-Ścioch i pani Sylwia Satowska.

Szczegóły akcji na plakatach.