Sukces biegaczy reprezentujących SP30 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 26.05.2024, 18:00

Sukces biegaczy reprezentujących SP30

Po raz drugi z rzędu reprezentujący naszą szkołę bracia Wojtek Badach i Antek Badach stanęli na podium cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL Junior.

W edycji 2023/24 Wojtek z klasy II D wygrał cztery z pięciu biegów cyklu w kategorii wiekowej D 2 (roczniki 2015-2016). Tym samym wygrał zdecydowanie rywalizację w tej kategorii wiekowej, stając po raz drugi na najwyższym stopniu podium całego. Rywalizacja w kategorii wiekowej D 4 (roczniki 2011-2012) była dużo bardziej wyrównana. Antek Badach z klasy VI B dzięki wysokim miejscom w poszczególnych biegach, w tym dwa razy na podium (2 i 3 miejsce), w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.
Grand Prix CITY TRAIL Junior to ogólnopolski cykl biegów dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbywa się na wyznaczonych trasach, w lasach i parkach. Dystanse to 200 m, 400 m, 600 m i 1 km - w zależności od wieku zawodnika. Zawody odbywają się w 10 lokalizacjach w Polsce, a w każdej z nich rozgrywanych jest 5 biegów na przestrzeni
6 miesięcy. Na podstawie wyników biegów w poszczególnych lokalizacjach tworzona jest klasyfikacja łączna, a na jej podstawie wyłonieni zostają zwycięzcy cyklu. W biegach biorą udział dzieci i młodzież do 16 roku życia.

Autor notatki: Michał Badach