Rezultat projektu Erasmus+ "Limited but Open-minded" - cyfrowa publikacja dobrych praktyk - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 08.04.2024, 19:14

W ramach zadań projektu „Otwarci mimo ograniczeń” realizatorzy programu zredagowali cyfrową publikację dobrych praktyk jako rezultat projektu.

kod QR do publikacji

E-book

W ramach zadań projektu „Otwarci mimo ograniczeń” realizowanego w latach 2022-2024 przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie oraz Zespół Szkół im. Alexandre Herculano w Santarém w Portugalii, realizatorzy programu zredagowali cyfrową publikację dobrych praktyk jako rezultat projektu. Publikacja ma formę e-booka, który zawiera informacje o projekcie, prezentuje szkoły partnerskie, opisuje działania, podjęte w ramach projektu. Publikacja została zaprezentowana podczas międzynarodowego spotkania ewaluacyjno-rozpowszechniającego projekt zorganizowanego w naszej szkole 7 marca 2024 roku z udziałem kilkudziesięciu gości.

Zawartość publikacji

Zgodnie z celami projektu, który zakładał rozwój kompetencji kluczowych, w publikacji znajdą Państwo gry i zabawy integracyjne, które rozwijają kompetencje językowe, przełamują bariery kulturowe. W rozdziale o dziedzictwie kulturowym zaprezentowano ciekawe, kreatywne i sprawdzone pomysły na prezentację tradycji świątecznych, kulinarnych oraz dorobku artystycznego obu krajów. E-book zawiera m.in. scenariusz gry miejskiej po Lublinie, scenariusz spektaklu „Turyści w Lublinie” w języku angielskim.

Ekologia i zdrowie

Dużo miejsca poświęcono działaniom z cyklu „Kontakt z naturą”. Shinrin-yoku („kąpiele leśne”), nagrywanie odgłosów natury, domki dla owadów, warsztaty tworzenia recyklingowych ozdób, łąki kwietne, kąciki natury – to tylko niektóre interesujące aktywności z zakresu ekologii. W e-booku uwzględnione zostały też działania promujące zdrowy styl życia. Pojawił się również rozdział „Narzędzia cyfrowe”, bowiem nauczenie uczniów wykorzystania technologii informacyjnej w procesie uczenia się to ważny cel naszego projektu.

Dobre praktyki

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją znajdującą się pod udostępnionym poniżej linkiem lub poprzez kod QR. E-book w języku polskim, angielskim i portugalskim to przykład dobrych praktyk. Scenariusze gier i zabaw, przedstawienia, niebanalne pomysły na aktywności z zakresu ekologii, dziedzictwa kulturowego, zdrowego stylu życia można wykorzystać do realizacji lekcji, własnych projektów szkolnych, międzyszkolnych, międzynarodowych…Książka jest udostępniona na zasadach wolnych licencji do użytku edukacyjnego.

Link do publikacji

Autorka wpisu: Aneta Szadziewska