Martyna Cichocka - Mistrzyni Europy - Karate Kyokushin WKB Turcja - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 05.06.2024, 10:56

Martyna Cichocka - Mistrzyni Europy - Karate Kyokushin WKB Turcja

W dniach 24-26.05.2024 r. w miejscowości Duzce w Turcji odbyły się 7 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin WKB.

W turnieju wzięło udział 616 zawodników z 18 krajów: Armenii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Włoch, Łotwy, Polski, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Iranu Ukrainy oraz krajów Azji – Kazachstanu i Libanu oraz Afryki - Maroko.
Turniej stał na niesamowicie wysokim poziomie sportowym, a walki odbyły się według pełnych przepisów japońskich – dozwolone wszystkie kopnięcia. W pierwszym dniu europejskiego czempionatu rozegrano konkurencję kata, natomiast drugiego dnia kumite we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych.
Kategorię dziewcząt 12-13 lat do 45 kg całkowicie zdominowała Martyna Cichocka, zwyciężając kolejno walki z Mistrzynią Europy-Węgierką, v-ce Mistrzynią Polski oraz utytułowaną zawodniczką z Kazachstanu. Warto nadmienić, że Martyna wszystkie swoje pojedynki zwyciężyła albo przez wazaari albo przez ippon!
Bardzo nas cieszy tak dobry występ uczennicy naszej szkoły.
Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Źródło: KS Dudokai Lublin