Międzynarodowy Sukces uczniów Pani Katarzyny Stanuch - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 23.05.2024, 14:29

Międzynarodowy Sukces uczniów Pani Katarzyny Stanuch

Hanna Zielińska 6a i Franciszek Gronczewski 6c Finalistami XXII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w
Sosnowcu.

W tym roku nadesłano 745 prac, a dokładnie 643 prac ze 119 placówek polskich oraz 102 prac z 16 placówek zagranicznych: Czech, Bułgarii, Litwy, Ukrainy, Chin, Holandii oraz USA
Młodych artystów w czterech kategoriach wiekowych (6-9, 10-13, 14-16, 17-19 lat) oceniało jury złożone z artystów plastyków w składzie: Damian Pacha – przewodniczący, Adrianna Pionka, Maciej Nowacki, Mateusz Rafalski, Adam Niesyto .
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „INNE SPOJRZENIE” ma na celu konfrontację różnych form plastycznej wypowiedzi dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat. Skierowany jest przede wszystkich do szkół i placówek oświatowych, lecz jego otwarty charakter pozwala także na indywidualne uczestnictwo.
Międzynarodowy charakter konkursu daje okazję do porównania różnych kontekstów kulturowych, wymiany doświadczeń i integrację dzieci i młodzieży z różnych krajów. Tematyka konkursu jest punktem wyjścia do refleksji nad wartościami, które odnoszą się bezpośrednio lub pośrednio, do problemów nurtujących współczesnego człowieka.
Konkurs "Inne Spojrzenie" jest nie tylko ogromnym wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy też celom charytatywnym. Prace przekazywane są na licytacje i aukcje np. na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego, organizowane przez Hospicjum Św. Tomasza Ap. w Sosnowcu.
Uczniom i Pani Gratulujemy!
Autor artykułu: Katarzyn Stanuch