Bezpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I-III - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 18.06.2024, 11:33

Bezpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I-III

Zajęcia nauki pływania prowadzone będą w terminie od 1 lipca do 3 sierpnia 2024 r., od poniedziałku do soboty, w godzinach 15:30 - 20:00, przez uprawnionych instruktorów pływania, na obiektach basenowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie sp. z o.o.

Łącznie w ramach projektu, każde dziecko będzie miało możliwość uczestniczenia w 20 jednostkach 45 minutowych zajęć tj. 2 razy w tygodniu po 90 minut przez 5 tygodni.

Wszystkie informacje dot. zajęć realizowanych w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” wraz z ich regulaminem, dostępne są na stronie http://umiemplywac.lus.org.pl, na której także będzie można dokonać zapisu dziecka od 19 czerwca 2024 r. godz. 8:00, wybierając preferowane dni i godziny zajęć.

Obowiązuje wyłącznie internetowy system zapisów na zajęcia. Ilość miejsc jest ograniczona i o wzięciu udziału w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

Utworzonych zostanie 60 grup, co oznacza że 900 dzieci będzie mogło skorzystać z organizowanej nauki pływania.
Dokładne terminy zajęć do zapisów zostaną udostępnione 19 czerwca 2024 r. godz. 8:00.

Organizacja bezpłatnych zajęć pn. „Nauka pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych” to przede wszystkim propozycja skorzystania przez uczniów z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zadanie realizowane jest w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Pozdrawiam ,
dr Jakub Kosowski