Wyjście do Lubelskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 25.02.2024, 12:39

Wyjście do Lubelskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego

22 lutego uczennice i uczniowie klas 8b, 7a, 7d i 7e wzięli udział w warsztatach i zajęciach pokazowych zorganizowanych przez nauczycieli i koordynatorów z Lubelskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego.

Zajęcia prowadzone przez nauczycieli zawodu odbywały się w pracowniach ogrodnictwa, informatyki, mechaniki, technologii mechanicznej, spawalnictwa. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów m. in. stworzyli kompozycje florystyczne, wykonali pierwsze kroki w profesjonalnym projektowaniu stron internetowych, wzięli udział w komputerowym projektowaniu przedmiotów i wykonaniu ich z wykorzystaniem obrabiarek sterowanych numerycznie.
Wizyta w LCKUiZ była ucząca, interesująca i inspirująca. Pokazała różne perspektywy związane z kontynuowaniem edukacji ponadpodstawowej oraz możliwości związane z wyborem zawodu w przyszłości.