VII-th Kyokushin Karate Koyagi CUP 2024 Lublin - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 24.04.2024, 12:51

VII-th Kyokushin Karate Koyagi CUP 2024 Lublin

9 medali dla zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 30

Pokaz walki 3

W dniu 14.04.2024r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się VII edycja międzynarodowego turnieju karate Kyokushin Koyagi Cup, którego organizatorem był Klub Sportowy Budokai Lublin z sensei Marcinem Majczakiem na czele. Zawody objął swoim patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.
Do zawodów zgłosiło się 338 karateka z Polski i Łotwy a ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 316 z nich. W konkurencji technicznej KATA oraz w pełno kontaktowych walkach KUMITE brali udział młodzi zawodnicy z roczników 2018-2006 a także seniorzy. Walki odbywały się wg. japońskich przepisów, w których dozwolone jest wykonywanie z pełną siłą zarówno pełnego wachlarza kopnięć na wszystkie strefy ciała jak i atak rękami, lecz z wyłączeniem głowy i szyi.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły zdobywając 9 medali w konkurencji KATA i KUMITE w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

KATA

• 1. miejsce - Gabriela Szubarczyk
  • 2. miejsce - Martyna Cichocka

KUMITE

1 miejsca:

• Martyna Cichocka,
  • Gabriela Szubarczyk
  • Lesia Zinchuk
  • Daria Banasiak

2. miejsce:

• Wojciech Krupa

3. miejsce:

• Maciej Kopyciński
  • Jakub Urbanowicz

Możemy być dumni ze znakomitego występu naszych zawodników. Dla niektórych osób, to był pierwszy występ na zawodach takiej rangi. Gratulujemy walecznej postawy i życzymy dalszych sukcesów na macie.

Źródło: KS Budokai Lublin