Kolejni ogólnopolscy laureaci - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 25.03.2024, 15:35

Kolejni ogólnopolscy laureaci

Joanna Matysiak z 7d i Maciej Cieniuch z 6a, uczniowie pani Katarzyny Stanuch nagrodzeni w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Warszawa moja stolica" Pałacu Młodzieży w Warszawie

Celem cyklicznego konkursu jest zainteresowanie stolicą Polski, jej historią, architekturą, zabytkami, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć prace w dowolnej technice związane z Warszawą np. ruch uliczny, zabytki, parki, mosty, teatry, pomniki, kościoły, miejsca charakterystyczne dla stolicy Polski.

Jury w składzie:

• Przewodnicząca Jury - dr Alina Bloch - artystka plastyk, edukatorka.
  • Członek- mgr Sylwia Teofiluk - historyk sztuki, konserwator zabytków.
  • Członek - mgr Piotr Trusik artysta malarz, reduktor.
  • Sekretarz Jury - Saida Siczek-artystka malarka, instruktor Pałacu Młodzieży w Warszawie.

dokonało przeglądu 850 prac w następujących technikach malarstwo i rysunek 740, kolaż 34, ceramika 29, szkło 17, grafika 22, batik i haft 8 prac z placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród i 3 wyróżnienia.

Gratulujemy!

Autorka wpisu: Katarzyna Stanuch