Sukces Martyny Cichockiej – srebrny medal Puchar Europy Full Kontakt Karate na Łotwie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 25.03.2024, 21:11

W sobotę 16 marca 2024 r. odbyły się Puchar Europy Full Kontakt Karate organizowany przez LKKL Karate Skola na Łotwie.

W turnieju wzięło udział 400 zawodników z Łotwy, Litwy, Estonii, Polski, Czech, Słowacji, Szwecji i Niemiec. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Twardość wschodnich nacji widać było na matach. Srebro w świetnym stylu wywalczyła młodziczka -45 kg – Martyna Cichocka uczennica klasy 6 d. Wszystkie trzy pojedynki w drodze do finału zwyciężyła przed czasem. W pierwszym pojedynku z maty zabrała mocno poobijaną przeciwniczkę ekipa ratowników. Drugi pojedynek zakończył się przez Ippon już w 45 sekundzie a półfinałowy równo po minucie. Niestety finał nie ułożył się już tak jak był planowany. Co prawda już w 10 sekundzie Martyna czysto i mocno trafiła lewym Mawashi-Geri Jodan, jednak sędziowie nie zapunktowali tego trafienia. W ferworze walki przytrafił się „wypadek przy pracy” kończący rywalizację w postaci przyjęcia „na wdechu” Mae-Geri Chudan – frontalnego ataku na brzuch. Być może właściwa reakcja sędziów na pierwsze trafienie na głowę rywalki zmieniłaby przebieg pojedynku. Możemy być dumni ze znakomitego występu Martyny, która w tę trudną już kategorię wiekową i wagową weszła dopiero dwa miesiące temu.
Gratulujemy walecznej postawy i życzymy dalszych sukcesów na macie.

Autor wpisu: Aneta Wojtyś-Cichocka (mama uczennicy)