Sukces Julii Dymowicz w  XI Wojewódzkim Konkursie Lublin - Miasto Kultury - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 28.02.2024, 14:52

Sukces Julii Dymowicz w  XI Wojewódzkim Konkursie Lublin - Miasto Kultury

Julia Dymowicz już po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym została Laureatką, zajmując I miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Lublin - Miasto Kultury, organizowanym przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Przedmiotem tegorocznej edycji było przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Dawny Lublin”. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem konkursu, w którym uczennica odniosła ogromny sukces jest P. Anna Dębicka – nauczyciel geografii i informatyki w naszej szkole.

22 lutego 2024 r. odbył się Dzień Kultury Lubelskiej w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu. Podczas imprezy Laureaci oraz ich opiekunowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej z elementami gry miejskiej „Śladami średniowiecznych zabytków Lublina”. Wycieczkę po lubelskim Starym Mieście oprowadzał dr hab. Paweł Kras prof. KUL, Dyrektor Centrum Studiów Mediewistycznych. Elementy gry miejskiej przygotowała pani Barbara Grątkowska z Centrum Studiów Mediewistycznych.

Wszyscy jesteśmy dumni z osiągnięć Julii. Życzymy jej dalszego rozwijania pasji, zainteresowań, realizacji zamierzonych celów oraz wielu kolejnych sukcesów!