Program Szkoła jest Smart - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 22:34

Program Szkoła jest Smart

W ramach realizacji programu pt. „Szkoła jest Smart” w naszej szkole w dniach 15.04.2024r. do 19.04.2024r. zagościł zestaw gier i łamigłówek Smart Games.

Celem tego programu jest wyposażenie nauczycieli w narzędzia, dzięki którym w dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, będą oni mogli zwiększyć atrakcyjność procesu dydaktycznego i zaszczepić w uczniach ciekawość świata.
Zgodnie z naturalnymi predyspozycjami dzieci do nauki przez zabawę zestaw gier został w szczególności skierowany do uczniów z klas młodszych. Podczas zajęć uczniowie mieli czas na zapoznanie się z pakietem gier, jak też mogli dzięki nim poćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, rozwijać orientację przestrzenną, intuicję, wyobraźnię czy inne różnorodne umiejętności matematyczne i informatyczne.
Gry były też doskonałym sposobem na doskonalenie u dzieci umiejętności skupienia, koncentracji oraz rozwijania kompetencji społecznych i umiejętności pracy zespołowej. Jak się okazało program cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem i pochłonął ich uwagę na długi czas, zmuszając jednocześnie do wysiłku umysłowego w sposób angażujący różne zmysły. Gry i łamigłówki dostarczyły przede wszystkim wiele radości i dobrej zabawy.

Autor notatki: Joanna Piech