Podwójny sukces uczennic w ogólnopolskim konkursie „Tradycje Wielkanocne” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 17.04.2024, 16:45

Podwójny sukces uczennic w ogólnopolskim konkursie „Tradycje Wielkanocne”

Julia Tudrujek, uczennica pani Małgorzaty Strzelec oraz Nadia Bartosiak, uczennica pani Katarzyny Stanuch, zostały laureatkami pierwszego miejsca w XXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”. Dodatkowo dwie uczennice pani Katarzyny Stanuch, Wiktoria Charęza oraz Julia Śmigielska zostały wyróżnione kwalifikacją swoich prac na wystawę pokonkursową.

„Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów składa serdeczne podziękowania za udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Tradycje Wielkanocne”.

Na tegoroczną edycję nadesłano 1502 prace plastyczne ze 108 placówek z całego kraju oraz 9 zgłoszeń indywidualnych. Uczestników przygotowywało 293 nauczycieli, opiekunów i instruktorów. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa w składzie Janina Owczarek, Małgorzata Roszko i Anna Górczyńska przyznała 123 nagrody.

Link do wyników konkursu

Autorka notatki: Małgorzata Strzelec