Pierwszy Dzień Wiosny w grupie 0A - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 17.04.2024, 19:45

Pierwszy Dzień Wiosny w grupie 0A

W dniu 21 marca dzieci z grupy 0A świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku.

Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci z grupy 0A radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby nie niszczyć Marzanny lecz wysłać ją pocztą do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Zerówkowiczów sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Autor notatki: Katarzyna Tarasiuk