Pierwsze spotkanie uczniów online - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 22.12.2023, 10:46

Pierwsze spotkanie uczniów online

16 lutego uczniowie biorący udział w projekcie Erasmus+ “Limited but open-minded” wzięli udział w pierwszym spotkaniu online.

Uczniowie z Portugalii i z naszej szkoły spotkają się niebawem w Polsce. Wydarzenie online miało na celu poznanie się i ośmielenie w komunikowaniu się w języku angielskim. Uczniowie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, ulubionej muzyce i sporcie oraz znanych Polakach i Portugalczykach. Wspomnieli też o pogodzie i opowiedzieli o swoich szkołach. Był to Tłusty Czwartek, więc Polacy opowiedzieli o tradycji jedzenia pączków. Szukaliśmy podobnych świąt w kalendarzu tradycyjnych świąt portugalskich. Wsparciem dla uczniów z Klubu eTwinning/Erasmus+ była w Portugalii były nauczycielki: Manuela Farinha – koordynatorka projektu i Risoleta Montez. Grupę polską wspierały pani Anna Reszka-Kozak i Aneta Szadziewska. Uczniowie chętnie prezentowali siebie, a niektórzy swobodnie porozumiewali się. Dla innych była to szansa na stopniowe pokonywanie barier językowych i nieśmiałości. Wszyscy z entuzjazmem wypowiadali się o spotkaniu. W marcu uczniowie spotkają się ponownie online, tym razem na forum dla uczniów na Twinspace platformy programu eTwinning. Platforma służy w projektach Erasmus+ do zamieszczania efektów współpracy i rezultatów projektu, jak i do komunikowania się. W marcu spotkamy się też twarzą w twarz w Lublinie.