Klasa 4f w Domu Koziołka Lubelskiego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 13.02.2024, 20:14

Klasa 4f w Domu Koziołka Lubelskiego

Skąd się wziął koziołek w herbie Lublina? Co ma wspólnego ryba z naszym miastem? Dlaczego diabeł nie jest tak straszny, jak go malują? Gdzie znajduje się kamień nieszczęścia?

Na te i inne pytania szukali odpowiedzi czwartoklasiści, udając się na w niezwykłą podróż w czasie do Domu Lubelskiego Koziołka. Przesympatyczna Kozula opowiedziała uczniom legendy, historie i zabawne anegdoty Koziego Grodu. Dzieci miały również okazję wykonać samodzielnie replikę pierwszej pieczęci miejskiej z 1401 roku. Wcześniej uczniowie wraz z wychowawczynią p. Stellą Korszlą i p. Kamilą Choiną, doskonale bawili się na seansie kinowym. 25 stycznia był dniem pełnym radości, zabawy, a przy okazji wartościową lekcją języka polskiego i historii.