II edycja Świąteczno-Zimowej Gry Szkolnej dla klas 4-8 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie

Tag img 17.01.2024, 11:12

II edycja Świąteczno-Zimowej Gry Szkolnej dla klas 4-8

W dniach 9-10 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyła się II edycja Świąteczno-Zimowej Gry Szkolnej dla klas 4-8.

21 chętnych klas wzięło udział w noworocznej zabawie podsumowującej I okres roku szkolnego, w której to uczniowie i uczennice podjęli się wykonania przygotowanych przez organizatorów zadań, w zamian tradycyjnych lekcji wynikających z planu. W tych wyjątkowych dniach szkolnych, ewaluacją działań była efektywność współpracy klas, organizacja pracy, dobre humory oraz wsparcie rówieśnicze. Istotne też były przemyślane decyzje dotyczące wyboru zadań do realizacji, bazujące na mocnych stronach klasy. Poziom zaangażowania we wzorową prezentację rezultatów pracy nad zadaniami stanowił ważny atut podsumowania. Uczniowie i uczennice w trakcie przygotowań mogli wybierać wyzwania o różnej tematyce: świątecznej, noworocznej, zimowej. Przy okazji wspólnej, miłej zabawy wykazywali się kreatywnością oraz niezmierzonymi zapleczami pomysłów. Budowali partnerską relację integrując tym samym zespoły klasowe. Powstały niepowtarzalne dzieła, które w trakcie podsumowania zabawy miały swój debiut. Światło dzienne ujrzały piękne opowiadania, wzruszające i radosne wiersze, rymowanki, prace plastyczne. Wielką radość i satysfakcję przyniosło dzieciom i młodzieży także zmierzenie się z zadaniami z kategorii „Przyroda”, „Spryt i wiedza” przygotowanych w formie quizów wiedzy, czy na wzór internetowych escape roomów.

Część artystyczną podsumowań zaszczyciły swoim występem Małe Artystki świetlicy szkolnej, które przedstawiły widzom urokliwą choreografię Śnieżynek. Pierwszoklasistki ukazały starszym kolegom i koleżankom niesamowitą wrażliwość, talent i wielki artyzm, jakie drzemią w ich małych serduszkach, a nam wszystkim przyniosły ogrom wrażeń i emocji, których długo nie zapomnimy.

Jury: Dyrektor SP30 p. Małgorzata Wiślicka, wicedyrektor SP30 p. Małgorzata Banach, wicedyrektor SP30 p. Sylwia Golec-Ścioch, wicedyrektor SP30 p. Beata Wieleba, kierownik świetlicy p. Marlena Sobieszczańska, p. Joanna Dębska, p. Aleksandra Krzyżanowska, p. Wojciech Pojęta.
Organizatorzy: Wicedyrektor SP30 p. Małgorzata Banach, p. Joanna Dębska, p. Aleksandra Krzyżanowska, p. Wojciech Pojęta.
Koordynatorzy, twórcy scenariusza II edycji Świąteczno-Zimowej Gry Szkolnej dla klas 4-8, konferansjerka podsumowania wydarzenia: p. Joanna Dębska, p. Aleksandra Krzyżanowska.
Nowoczesne technologie cyfrowe / w tym autorska grafika komputerowa, realizator dźwięku, operator świateł: p. Wojciech Pojęta,
Przygotowanie zespołu Małych Artystek: p. Barbara Gerhard, p. Katarzyna Mazurek.
Scenografia: p. Ewa Drewniak, p. Ewa Osoba, p. Dorota Surtel.