• Sobota, 10 czerwca 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

„Zawsze Zielono, Zawsze Niebiesko”

Miło nam przekazać wspaniałą wiadomość o sukcesach naszych młodych artystów w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze Zielono, Zawsze Niebiesko” 2022 Toruńskiej Galerii i Ośrodka Twórczości Dziecka.

Jury doceniło prace uczniów Pani Katarzyny Stanuch BARTOSZA GÓRZYŃSKIEGO 6B i KORDIANA RUDYKA 6A

Konkurs organizowany jest przez toruńską Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka od przeszło 40 lat.
Ideą tego ważnego, znanego w wielu punktach globu konkursu jest zainteresowanie uczestników problemami ochrony środowiska i przyrody. Jednocześnie jego formuła jest na tyle otwarta, by umożliwić uczestnikom wyrażenie się w dowolnej formie plastycznej na różne tematy. Każda kolejna edycja konkursu to tysiące niezwykłych kompozycji, bogactwo środków wypowiedzi, mnogość form, szeroki wachlarz technik, a przede wszystkim nadzwyczajna dziecięca wrażliwość i wyobraźnia, które sprawiają, że twórczość ta tak nas zachwyca.

W tegorocznym konkursie wzięli udział młodzi artyści z 37 krajów Europy, Azji, Afryki, Australii i obu Ameryk nadsyłając łącznie ponad 7 tysięcy prac. W toruńskiej galerii będziemy mogli oglądać efekty ich zmagań. Międzynarodowe jury na wystawę wybrano 764 prace.

Komisja konkursowa przyznała 80 nagród indywidualnych.

GRATULUJEMY!

Skip to content