• Sobota, 28 stycznia 2023

Nagrody dla uczniów  w “VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych”

Nagrody dla uczniów  w ” VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych” organizowany  przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego   pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Pośród uczniów z Polski jak i z zagranicy m.in. z Litwy, Białorusi, Belgii, Łotwy, Ukrainy, Holandii, Węgier, Szwecji, Norwegii, Grecji, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii, Szkocji, Anglii, Francji, Austrii, Malty, Włoch, Czech, Egiptu, Kazachstanu, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Kuwejtu, Kataru. Rosji, Bułgarii, Australii prace  :

Oliwii Maruszak z klasy 7 I  (projekt serii znaczków pocztowych)

Mikołaja Wołosza z klasy 5 E (film- animacja )

Gala wręczenia nagród odbyła się w Warszawie 12 października 2021 roku, w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Podczas Gali swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pani Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rtm. Witolda Pileckiego, Wicemister MEIN Pan Dariusz Piontkowski, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Generał Paweł Nasiłowski – Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości – Dyrektor Biura Dozoru Elektronicznego, Profesor Jan Żaryn Dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego, Pan Jacek Pawłowicz Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Pan Mirosław Widlicki Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg W-wa Wschód, przedstawiciele Biura Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

Paulina Daniewska

English English Polski Polski Português Português Українська Українська