• Sobota, 2 grudnia 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

W cieniu Majdanka

„W cieniu Majdanka”.
Nasi uczniowie nagrodzeni w VI Wojewódzkim Konkursie im. Zofii Nałkowskiej

31 stycznia 2022 r. w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie odbył się uroczysty finał online VI Wojewódzkiego Konkursu im. Zofii Nałkowskiej. 
Prace naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone przez jury. Pierwszą nagrodę w kategorii literackiej otrzymał Szymon Warda, uczeń klasy 8b, pracujący pod kierunkiem pani Iwony Kozak. Szymon, zainspirowany słowami Zofii Nałkowskiej „Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się (…) piękny”, napisał opowiadanie pt. „Jeden dzień z życia nastolatka”. Jury zwróciło uwagę na ciekawą formę pracy, podkreślającą autentyzm doświadczeń współczesnego młodego człowieka skonfrontowany z grozą obozowych historii.
Aleksandra Pochwatka z klasy 7c , uczennica pani Anny Dębickiej otrzymała wyróżnienie za wykonanie prezentacji multimedialnej „W cieniu Majdanka - tragizm II wojny światowej w moim regionie". Była to praca, w której Ola wykorzystała między innymi wykonane przez siebie zdjęcia oraz różne źródła wiedzy. Wykonana z wielkim profesjonalizmem prezentacja multimedialna, łącząca wiedzę historyczną z informatycznymi umiejętnościami, spotkała się z wysoką oceną, uzasadniającą otrzymane wyróżnienie. 
Ogłoszeniu wyników towarzyszył wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów. Licealiści przenieśli gości w dwudziestolecie międzywojenne, czasy młodości patronki szkoły. 

Skip to content