• Poniedziałek, 4 grudnia 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

Szkoła Promująca Zdrowie – listopad

W klasie 3 d w ramach Szkoły Promującej Zdrowie odbyły się zajęcia nt. „Leki z domowej apteki”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z naturalnymi produktami, które posiadają właściwości lecznicze. Dowiedzieli się też na jakie dolegliwości można stosować wybrane produkty jak np. zioła, warzywa czy owoce oraz w jaki sposób je przygotowywać. Nauczyciel zwrócił też dzieciom uwagę na to, że nigdy nie należy zażywać leków bez wiedzy osób dorosłych oraz, że nie wszystkie choroby da się wyleczyć za pomocą domowych sposobów. Na zajęciach kulinarnych uczniowie 3d, 3g własnoręcznie wykonali syrop z cebuli, aby chronić się przed infekcjami i wzmacniać swoją odporność. Syropy trafiły na domową półkę, tak aby każdy domownik mógł skosztować i skorzystać z leczniczej mikstury.

Klasy 2b, 2c podczas zajęć wychowania fizycznego zrealizowały scenariusze programu „Zdrowo i sportowo”, temat: “Polska”. Uczniowie wykonali ćwiczenia: Husaria, bal u króla Sobieskiego i berek bialo-czerwony. 
Klasy 2 kontynuowały także warsztaty kulinarne dotyczące zdrowego odżywiania w ramach realizacji programu  Edu Jeż. Uczniowie 2c uczą się w ramach warsztatów wykonać samodzielnie zdrową wersję drożdżówki z owocami. Klasy 2d,2f przygotowały podwieczorek: owocowe koktajle na bazie jogurtu. 2e wykonała zdrowe kanapki. Klasa 2a  zrobiła sałatki i szaszłyki owocowe oraz zdrowe kanapki. Samodzielnie drugie śniadanie przygotowali również uczniowie z klasy 1d.

Klasa 2c w dn. 14.11 uczestniczyła w obchodach Dnia Czystego Powietrza. Uczniowie podczas poznali jakie są źródła zanieczyszczenia powietrza. Dowiedzieli się jak mogą dbać o powietrze, czym jest smog, wykonali z nauczycielką doświadczenie dotyczące powstawanie smogu, spalania tlenu.

Skip to content