• Niedziela, 24 września 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

Stop wojnie!

24 lutego 2023 roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę. Solidaryzując się z ofiarami wojny, klasa 8h oraz uczennica z klasy 8i pod opieką pani Iwony Kozak i pani Anety Szadziewskiej zorganizowała szkolny performance. Akcja odbyła się podczas przerwy w godz. 9.35 – 9.45 na korytarzu na pierwszym piętrze w budynku A. Uczniowie w milczeniu trzymali kartki z fragmentami wiersza Wisławy Szymborskiej „Koniec i początek”. Tekst utworu był wydrukowany w języku polskim i angielskim. Nieprzypadkowo nauczyciele zdecydowali się na wybór wiersza o tematyce wojennej polskiej noblistki. Bieżący rok został bowiem ogłoszony „Rokiem Wisławy Szymborskiej”, gdyż 2 lipca 2023 r. będziemy świętować setną rocznicę jej urodzin.

Szkolny performance wzbudził zaskoczenie i zaciekawienie. Uczniowie podchodzili i czytali fragmenty wiersza, a niektórzy z dystansu obserwowali akcję.

Bardzo dziękujemy uczniom klasy 8h i ukraińskiej uczennicy z 8i za zaangażowanie i wzorową postawę. To nasza cegiełka solidarności z narodem ukraińskim. Pokazaliśmy, że pamiętamy o tym, co się stało rok temu i protestujemy przeciw agresji i wojnie.

Skip to content