• Niedziela, 24 września 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RADZIWIŁŁ

6 października 2022 roku gościliśmy w szkole autorkę książek i zarazem współwłaścicielkę warszawskiego wydawnictwa „Muchomor” – panią Katarzynę Radziwiłł, która przyjechała na zaproszenie nauczycieli z biblioteki szkolnej.  Autorka w oparciu o swoją książkę pt.: „Historia kobiet” poprowadziła warsztaty w dwóch klasach czwartych: klasie 4b i 4e.

 „Historia kobiet” to książka, która pokazuje czytelnikowi, jak na przestrzeni czasu kształtowały się losy kobiet, od czasów pradawnych (około 30 000 lat p.n.e.) aż po XXI wiek. Dowiadujemy sie z niej czym zajmowały się kobiety w poszczególnych epokach, czy mogły się uczyć, czy mogły podejmować pracę albo rozwijać swoje pasje.

Podczas zajęć pani Katarzyna Radziwiłł zadawała zebranym liczne pytania, m. in.: Czy kobieta mogła być faraonem? Dlaczego Greczynki całe dnie spędzały w domach? Kiedy spalono na stosie ostatnią czarownicę? Od kiedy dziewczyny chodzą w spodniach? Jakie wynalazki zmieniły historię kobiet? Pytania te były okazją do refleksji nad losem kobiet i ich rolą w dzejach ludzkości. Autorka snuła swoją „kobiecą gawędę”, okraszoną fascynującymi faktami. Co ciekawe, bardzo aktywnymi słuchaczami w obu klasach okazali się chłopcy.

Po spotkaniu chętni uczniowie  mogli zakupić książkę autorki i uzyskać autograf. Na uczniów czekała także niespodzianka książkowa przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy. W każdej z klas wylosowano nazwisko jednego ucznia, który w formie nagrody otrzymywał egzemplarz książki wraz z autografem.

Skip to content