• Poniedziałek, 4 grudnia 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

Rowerowa 30

Rowerowa Szkoła” to ogólnopolski projekt edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży liceów, gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych. Podstawowymi celami projektu są:

  • promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie oraz zainicjowanie i wsparcie zmian w szkołach, aby stały się one bardziej przyjazne rowerzystom.

Istota projektu polega na ukazaniu odbiorcy szerszego kontekstu powszechnego wykorzystywania roweru (…)

Więcej o projekcie na stronie http://sp30.lublin.pl/2014-2015/rowery/rowerowaszkola.htm

Rok 2018/2019

W maju 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w kampanii pod hasłem „Rowerowa Wiosna 2019”. Jak co roku dzieci przyjeżdżały do szkoły na rowerach, hulajnogach, wrotkach, deskorolkach, zbierając naklejki dla siebie i na plakaty klasowe. Dzieci walczyły o nagrody indywidualne, nagrodę dla najbardziej rowerowej klasy i nagrodę dla szkoły.
Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła zajęła w kampanii 2 miejsce w Lublinie wśród dużych szkół. Otrzymaliśmy w nagrodę parking rowerowy. Nagrodę dla szkoły w imieniu dyrektor szkoły Beaty Jezierskiej odebrali uczniowie naszej szkoły i koordynatorzy kampanii w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pani Ewa Drewniak i pan Tadeusz Szydłowski. Nagroda została uroczyście wręczona w czerwcu 2019 r. nad Zalewem Zemborzyckim w trakcie eko Pikniku.
Najlepszą rowerową klasą okazała się klasa 6e – wychowawca Pan Tadeusz Szydłowski. W nagrodę klasa otrzymała wycieczkę do Aquaparku Lublin.
W szkole zostały wręczone 104 indywidualne nagrody dla wszystkich uczniów, którzy w 100% przyjeżdżali do szkoły w trakcie kampanii na rowerach lub innym dozwolonym sprzęcie, zgodnie z regulaminem kampanii. Nagrodą dla uczniów były komplety oświetlenia rowerowego.


Skip to content