• Wtorek, 26 września 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

“Makulatura to nie śmieć”

Kolejna LAUREATKA – uczennica Pani Katarzyny Stanuch Justyna Skorupska 6e NAGRODZONA a 6 uczniów WYRÓŻNIONYCH w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Makulatura to nie śmieć- moczary” Miejskiego Domu Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży.
W tegorocznej edycji eko-konkursu organizatorzy zachęcali do podjęcia tematu bagien. Uczestnicy mieli za zadanie spojrzeć na mokradła oczami artystów, dla których od dawna stanowią one inspirację. Wielu się to udało. Prace, które dotarły ukazywały różne oblicza moczarów: rozkwit, wiosenną eksplozję życia, kolorów i kształtów; melancholijne i tajemnicze mgły, opary, błędne ogniki. Jak również przedstawienia prawdziwych mieszkańców mokradeł, ale też tych fantastycznych z legend i podań.
Komisja w składzie:
Gabriela Horosz – artysta plastyk, nauczycielka Liceum Plastycznego w Łomży
Ewa Skłodowska – artysta plastyk, nauczycielka Liceum Plastycznego w Łomży
Anna Bureś – artysta plastyk, wieloletni instruktor plastyki MDK DŚT
Kaja Kozon – artysta plastyk, specjalista ds. organizacji wystaw w Galerii pod Arkadami w Łomży
Na konkurs wpłynęło 415 prac z 51 placówek oświatowych i kultury z całej Polski. Komisja oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do tematu.
Po obejrzeniu prac postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia (będące równoznacznymi z miejscami zwycięskimi i nadające tytuł laureata konkursu)
Praca naszej uczennicy została NAGRODZONA a 6uczniów otrzymało WYRÓŻNIENIA kwalifikacją do wystawy;
ZUZANNY ŻAK 6E
JULII KRÓL 6B
GABRIELI DROZD 6B
DAWIDA JASIŃSKIEGO 5B
KAI ZDANOWICZ 6E
EMILII WOJTYSIAK 5F

UCZNIOM I PANI GRATULUJEMY!!

Skip to content