• Sobota, 24 lipca 2021

KOLEJNY ARTYSTYCZNY SUKCES UCZNIÓW Pani Katarzyny Stanuch

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Makulatura to nie śmieć” Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży mamy Laureatkę dwóch Finalistów i dwa Wyróżnienia kwalifikacją do wystawy:

• JULIA SAWA 5A – Laureatką
  • GABRIEL NABIT 5B I MATEUSZ KODZIS 5A – Finalistami
  • FILIP KOZIŃSKI 5B I PIOTR MARSZAŁOWICZ 5A – Wyróżnieni kwalifikacja do wystawy

Tematem tegorocznej edycji buły ZIOŁA. Zadaniem uczestników było przedstawienie w swoich pracach środowiska ziół; jak prezentują pośród towarzyszących im roślin. Niektóre mają wygląd niepozorny i traktowane są jak chwasty, inne kwitną i przyciągają uwagę nie tylko ludzi. W wielu miastach miejsce trawników zajęły łąki kwietne. Dodatkowym ich atutem jest to, iż pomagają walczyć z negatywnymi skutkami zmian klimatu – obniżają temperaturę otoczenia, filtrują powietrze, zatrzymują wodę w glebie, a co najważniejsze stanowią miejsce do żerowania dla pszczół i innych owadów zapylających.

Cieszy nas niezmiernie, że pomimo ciężkich warunków pracy spowodowanych pandemią uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody.
 Na konkurs wpłynęło aż 220 prac z 45 placówek oświatowych i kultury z całej Polski. Komisja w składzie: Gabriela Horosz – artysta plastyk, nauczycielka Liceum Plastycznego w Łomży, Ewa Skłodowska – artysta plastyk, nauczycielka Liceum Plastycznego w Łomży, Urszula Sępkowska – artysta plastyk, nauczycielka Liceum Plastycznego w Łomży – oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do tematu.

Zapraszamy laureatów, wyróżnionych i autorów prac zakwalifikowanych na wystawę na uroczyste podsumowanie konkursu – 17 czerwca, godzina 13.00 do Galerii Bonar MDK-DŚT w Łomży, ul. Wojska Polskiego 3. Wystawie oraz wręczeniu nagród będzie towarzyszył warsztat tworzenia naturalnych kosmetyków prowadzony przez Paulinę Karczewską (Rękociało).

GRATULUJEMY!