• Czwartek, 23 września 2021

Erasmus+ in Lublin

W czerwcu mieliśmy gościć w naszej szkole partnerów z Włoch i Litwy w ramach projektu Erasmus+ „Open Hearts, Open Minds”. Pandemia Covid-19 stanęła na przeszkodzie realizacji naszych planów projektowych i marzeń o wspólnych działaniach. Oprócz współpracy w ramach zajęć i warsztatów o charakterze edukacyjnym, planowaliśmy pokazać naszym gościom urok i atrakcje turystyczne Lublina. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią wizyta gości ze szkół partnerskich nie mogła dojść do skutku. Postanowiliśmy jednak zaprezentować naszym partnerom z Litwy i Włoch kilka ciekawych i inspirujących  miejsc Lublina w formie wirtualnego spaceru. Uczniowie z naszej szkoły wcielili się w przewodników i opowiedzieli w języku angielskim o ważnych zabytkach, instalacjach artystycznych i innych atrakcjach turystycznych naszego miasta. Na podstawie tego spaceru po Lublinie powstał film, który nagrali i zmontowali nasi uczniowie. Zaangażowanie i praca uczniów przyniosły trwały rezultat w postaci filmu o Lublinie, a dla nich samych były niepowtarzalną okazją do rozwinięcia umiejętności językowych, aktorskich i informatycznych.

Koncepcję i treść filmu opracowała p. Małgorzata Zdańkowska, przy kręceniu filmu asystowała i służyła radą p. Anna Nakonieczna.

W rolę przewodników wcielili się: Lena Surowiec i Emila Bogut  z klasy 7D, Natan Halinowski z klasy 7C, Alicja Węgielska z klasy 7H oraz Artur Kincel z klasy 6H.

W rolę reżyserów, operatorów i montażystów wcielili się Kamil Koncewicz i Kacper Wasil z klasy 8E.