• Sobota, 28 stycznia 2023
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

Świąteczne spotkania czytelnicze

W ostatnich dniach przed nauką zdalną rozpoczęła się akcja promocji wśród uczniów nowych książek z biblioteki szkolnej zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zakupiono około 400 książek, które w ekspresowym tempie zostały opracowane, aby mogły jeszcze przed świętami trafić do czytelników. W niektórych oddziałach już rozpoczęły się wydarzenia czytelnicze bazujące na zakupionych nowościach. Wszystkie klasy czwarte biorą udział w akcji głośnego czytania książki “Antoine de Saint-Exupery”,a to dopiero początek cyklicznych działań wokół tej postaci i serii książek “Nazywam się..”
https://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/12/nazywam-sie-antoine-de-saint-exupery.html
Wśród uczniów klasy 6a i 7g przeprowadzono akcję “Gwiazdkowy prezent”. Nauczyciele bibliotekarze z workami pełnymi książek ruszyły w świątecznych strojach na podbój szkoły i w wybranych klasach zachęcały do wyboru lub losowania prezentów-nowości książkowych. Wstępem do akcji było przeczytanie krótkiej książki “Drzewo darów” S.S.Stein, poprzez którą nawiązałyśmy do świątecznego czasu obdarowywania się prezentami. Większość uczniów wyszperała i wypożyczyła książki na czas świątecznego odpoczynku.
https://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/12/gwiazdkowy-prezent-ksiazkowy.html
Przed świętami bibliotekę odwiedziły też przedszkolaki. Zabawa z nasłuchiwaniem dźwięków z pudełka i pytaniami, kto w nim zamieszkał była wprowadzeniem do czytania opowiadania “W oczekiwaniu na choinkę” ze zbioru “Wigilijne opowiadania”. Mieszkańcami pudła były ozdoby choinkowe, które czekały, aby zawisnąć na choince. Przedmioty okazały się bohaterami opowiadania. Przyglądaliśmy się im, aby na koniec wspólnie stwierdzić, że jednak nie dekoracje świąteczne są najważniejsze, a ludzkie serca i bycie razem w tym szczególnym czasie.
https://g3-biblioteka.blogspot.com/2021/12/w-oczekiwaniu-na-choinke-z.html

English English Polski Polski Português Português Українська Українська
Skip to content